Athlete
Bike

Kompleksowy program
przygotowania kolarza

BIKE

Athlete Bike zostało stworzone po to, abyś już nigdy nie wypadł z formy.

Athlete Bike 72D

obejmuje trzy dedykowane treningi w tygodniu, zapewniające kompletne i profesjonalne przygotowanie treningowe, które pozwoli osiągnąć wysoki poziom formy w sezonie startowym. Dwie jednostki treningowe odbywają sie w CT 72D we wtorki o godzinie 18.00 i 20.00 i piątki o godzinie 20.00 i 21.00, trzecia jednostka treningowa to zajęcia w terenie (trening biegowy, rowerowy, skiturowy lub na nartach biegowych – w godzinach do ustalenia z grupą). W przypadku dużego zainteresowania zostaną utworzone grupy poranne i południowe.  Niezastąpionym elementem przygotowania  do sezonu jest trening sprawności funkcjonalnej, który swoją podstawę bierze z systemu treningowego CrossFit i TRX. Program Athlete Bike został opracowany przez specjalistów z Centrum Treningowego 72D w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu przygotowania fizycznego.

 

 

Plan treningowy koncentruje się na kształtowaniu cech motorycznych, takich jak: wytrzymałość, siła,  moc i szybkość.

W ramach Athlete Bike  przewidywane są też jednostki treningowe w jedynej w Polsce komorze hipoksyjnej Hypoint w Centrum 72D gdzie treningi odbywają się na trenażerach firmy Elite z pomiarem mocy w poniedziałki 19:30 i 20:30, środy 18:30 i 19:30, czwartki 18:30 i 19:30, soboty-godziny do ustalenia z grupą.

Dodatkowo uzupełniliśmy naszą ofertę nawiązując współpracę z grupą trenerską Way2Champ Arka Koguta oraz fizjologami z Centrum Diagnostyki Sportowej SportsLab dr Szczepana Wiechy. W ramach pakietów oferujemy również konsultacje dietetyczne oraz sesje odnowy biologicznej oraz fizjoterapii.

Hypoint 72D

Pierwsza Komora Hipoksyjna w Polsce.

Przebywanie lub trening w warunkach imitujących powietrze wysokogórskie poprawia wytrzymałość organizmu na poziomie morza jak i we właściwych warunkach górskich, co daje sportowcom realna przewagę nad innymi.

Poprzez adaptację układu krążeniowego, mięśniowego i zmianę właściwości krwi uzyskujemy efekt w postaci poprawy wytrzymałości i wydolności. Na podstawie bezpośrednich badań naukowych wiemy, że poprawa VO2max czy zmian mocy progowej może wynieść aż 10% w relacji do normalnych warunków. Poprawnie zastosowana hipoksja w formie treningu prowadzi do zmian adaptacji mięśni i zmian w mitochondriach, gdzie produkowana jest energia. Usprawnia się zarówno wydolność tlenowa jak i beztlenowa. Dzięki temu zupełnie legalnie zwiększane są możliwości organizmu do wysiłku.

Specjalnie z myślą o kolarzach wyposażyliśmy nasza strefę hipoksji w trenażer Elite z rzeczywistym pomiarem mocy oraz specjalistyczne oprogramowanie. Dzięki programowi PerfPRO Studio można dowolnie zaplanować trening na mocy oraz daje możliwość zapisu wszystkich paramentrów przebiegu treningu i ich kontroli podczas jego wykonywania.

Stosując trening hipoksyczny zyskujemy:

Poprawę możliwości organizmu podczas niedotlenienia
Poprawę VO2max i wydolności progowej
Wzrost rezerwy buforowej czyli możliwości intensywnego wysiłku interwałowego
Poprawę ekonomii oddychania
Poprawę restytucji pomiędzy interwałowymi wysiłkami
Pobudzenie metabolizmu i spalania tłuszczy m.in. poprzez zwiększone wydzielanie hormonu wzrostu

ATHLETE 72D

Skontaktuj się z nami:
P. Komorowicz: +48 514 350 786
p.komorowicz@72d.pl

J. Rogatko: +48 508 095 196
j.rogatko@72d.pl

Celem programu Athlete 72D jest zwiększenie ogólnej sprawności i siły organizmu. Poprawia on cechy motoryczne i wytrzymałość, które są warunkami koniecznymi do uzyskiwania zadowalających wyników, a wsparcie programu treningami z zakresu CrossFit, TRX czy wybranymi zajęciami ze strefy treningu funkcjonalnego sprawia, że Athlete 72D działa również ogólnorozwojowo. Ogromną zaletą skorzystania z Athlete72D są, oprócz samego treningu, konsultacje z zakresu dietetyki, suplementacji i przygotowania pod konkretne starty w zawodach, na podstawie opracowanego z trenerem kalendarza. Nadzór specjalistów CT72D w połączeniu z planem treningowym, suplementacją oraz regularnymi badaniami wydolnościowymi zapewnią optymalne przygotowanie do startu w każdych zawodach wymagających odpowiedniego przygotowania wytrzymałościowego.

Indywidualny Program Treningowy
Czy też tak masz, że:
✔️ Chcesz jeździć lepiej, ale uważasz, że nie masz wystarczająco dużo czasu?
✔️ Już jeździsz, masz lepsze i gorsze sezony, ale brakuje Ci przewidywalności?
✔️ Znudziły Cię dotychczasowe, mało zróżnicowane treningi?
✔️ Chcesz doświadczyć czegoś nowego w kolarstwie?
✔️ Masz cel, do którego nie wiesz jak się przygotować, aby popełnić jak najmniej błędów lub je wyeliminować?
✔️ Brakuje Ci wizji i motywacji?
✔️ Chciałbyś, aby ktoś w końcu zobaczył na Twoje treningi i powiedział co robisz dobrze, a co źle, co można zmienić/poprawić?
Jeśli masz tak samo jak w chociaż jednym z powyższych punktów, zapisz się na darmową pierwszą rozmowę z trenerem Way2Champ. Każdy z naszych trenerów ma minimum 10-letnie doświadczenie w kolarstwie lub triathlonie. Pomożemy Ci wytyczyć drogę co robić dalej, a jeśli będziesz chciał, to zaproponujemy płatne usługi takie, które najbardziej pomogą w Twojej sytuacji!