CZYM JEST CROSSFIT?

CrossFit to niezwykle skuteczny trening specjalistyczny, stworzony z myślą o ludziach, których znudziła monotonia typowej siłowni. Szereg ćwiczeń wytrzymałościowo-siłowych, wykonywanych z dużą intensywnością ma za zadanie przywrócić naszemu ciału równowagę i zwiększyć sprawność w dziesięciu „obszarach fizycznych”, jakimi są: wydolność krążeniowo-oddechowa, wytrzymałość, siła, gibkość, moc, szybkość, zwinność, równowaga, koordynacja i dokładność.
Wszystkie ruchy wykonywane podczas treningu naturalnie występują w codziennym życiu, wiek i poziom sprawności nie mają tu znaczenia. CrossFit to także grupowa mobilizacja i budowanie silnych więzów wokół wspólnoty ćwiczących. Zajęcia opierają się na różnorodności i pomysłowości grupy – w czas treningu wchodzi bieganie, podnoszenie ciężarów, wiosłowanie, skakanie przez przeszkody i na skakance, ciągnięcie lin, rzucanie piłką lekarską a także pompki czy brzuszki.

CO DAJE CROSSFIT?

Satysfakcja z pracy w grupie i sprawdzanie swoich możliwości na wielu płaszczyznach to tylko wierzchołek góry lodowej – przede wszystkim CrossFit to forma treningu, która przynosi bardzo szybko widoczne efekty. Nacisk kładziony jest nie tylko na wytrzymałość i siłę ale również na elastyczność ciała i kształtowanie smukłej sylwetki. Regularne zajęcia widocznie wspomagają pracę układu krążenia i układu oddechowego. Sam trening nie wymaga żadnych specjalistycznych maszyn, dlatego dużo łatwiej zacząć – wystarczy jedynie motywacja i chęć zmian! Profesjonalny trener zawsze czuwa nad jakością i bezpieczeństwem prowadzonych zajęć. CrossFit odróżnia od innych dyscyplin przede wszystkim to, że jest to trening funkcjonalny, rozwijający ciało w równomiernym stopniu.To w końcu dobra zabawa i lek na wszelkie frustracje czy stresy.

DLA KOGO?

CrossFit w swej prostocie przeznaczony jest dla każdego – w Stanach Zjednoczonych,gdzie się narodził, uprawiany jest zarówno przez profesjonalnych sportowców i zawodników, jak i przez osoby w podeszłym wieku. Praca w grupie motywuje, uczy i jednoczy ludzi, dzięki czemu trening przestaje być przykrym obowiązkiem, a staje się niezapomnianą przygodą.

ZOBACZ JAK TRENUJEMY

Przyjdź i przekonaj się

WORKOUT OF THE DAY

Sprawdzaj codziennie

WOD

STARTER

Skill: box jumps

AMRAP in 14 min
20 trx row
20 walking lunges
20 box jumps

Beginners 

Skill: HSPU

#WOD
4 rounds for time:
7 Push Jerk @60/40KG
14 Pull ups
21 WBS

TC: 14 min

CrossFit

Power Snatch + Hang Power Snatch x4 (1+1) @ 70%, 75%, 80%, 85%

5 min EMOM
3xPower Snatch t&g @ 60-70%
1 min rest
5 min EMOM
5 Push Jerk t&g @ 60%
1 min rest
5min EMOM
2-4 of unbroken Ring MuscleUp

 

 

 

 

 

 

 

LINKI

CrossFit na Świecie

FACEBOOK CROSSFIT 72d

Bądź na bieżąco

Powoli zbliżamy się do nowego roku, a co po nim ? Standardowo postanowienia noworoczne. Jakie są wasze związane z CrossFit ? Nowy PR ? Ring MU ? Czy większa ilość treningów w tygodniu ?

Jedno jest pewne. Służymy pomocą we wszystkich postanowieniach noworocznych, jak również chętnie zajmiemy się tymi, którzy trenują każdego stycznia w roku :) Postaramy się, abyście wytrwali dłużej, niż na typowej siłowni :)
...

View on Facebook

Pojawia się wiele pytań na temat tego jak będzie funkcjonował nasz box w okresie Świąt. Czas rozwiać wątpliwości.

24.12 i 31.01 72D jest czynne od 9:00 do 12:00. W tych dniach zajęcia grupy Starters odbędą się o godzinie 9:30, a grupy Beginners o 10:30.

25.12, 26.12, 01.01, 06.01 72D będzie nieczynne.

Wiemy, że to bolesne informacje, ale na pewno jakoś przeżyjecie!
...

View on Facebook

PRZYDATNE INFORMACJE

Zapamiętaj

GODZINY OTWARCIA

Zaplanuj swój dzień

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota/Niedziela
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
15:00 – 20:00*
* jesteśmy otwarci na Twoje propozycje, zbierz grupę ludzi z którymi chcesz trenować, a dostosujemy się do Was.

MAPKA DOJAZDU

Zlokalizuj nas