CZYM JEST CROSSFIT?

CrossFit to niezwykle skuteczny trening specjalistyczny, stworzony z myślą o ludziach, których znudziła monotonia typowej siłowni. Szereg ćwiczeń wytrzymałościowo-siłowych, wykonywanych z dużą intensywnością ma za zadanie przywrócić naszemu ciału równowagę i zwiększyć sprawność w dziesięciu „obszarach fizycznych”, jakimi są: wydolność krążeniowo-oddechowa, wytrzymałość, siła, gibkość, moc, szybkość, zwinność, równowaga, koordynacja i dokładność.
Wszystkie ruchy wykonywane podczas treningu naturalnie występują w codziennym życiu, wiek i poziom sprawności nie mają tu znaczenia. CrossFit to także grupowa mobilizacja i budowanie silnych więzów wokół wspólnoty ćwiczących. Zajęcia opierają się na różnorodności i pomysłowości grupy – w czas treningu wchodzi bieganie, podnoszenie ciężarów, wiosłowanie, skakanie przez przeszkody i na skakance, ciągnięcie lin, rzucanie piłką lekarską a także pompki czy brzuszki.

CO DAJE CROSSFIT?

Satysfakcja z pracy w grupie i sprawdzanie swoich możliwości na wielu płaszczyznach to tylko wierzchołek góry lodowej – przede wszystkim CrossFit to forma treningu, która przynosi bardzo szybko widoczne efekty. Nacisk kładziony jest nie tylko na wytrzymałość i siłę ale również na elastyczność ciała i kształtowanie smukłej sylwetki. Regularne zajęcia widocznie wspomagają pracę układu krążenia i układu oddechowego. Sam trening nie wymaga żadnych specjalistycznych maszyn, dlatego dużo łatwiej zacząć – wystarczy jedynie motywacja i chęć zmian! Profesjonalny trener zawsze czuwa nad jakością i bezpieczeństwem prowadzonych zajęć. CrossFit odróżnia od innych dyscyplin przede wszystkim to, że jest to trening funkcjonalny, rozwijający ciało w równomiernym stopniu.To w końcu dobra zabawa i lek na wszelkie frustracje czy stresy.

DLA KOGO?

CrossFit w swej prostocie przeznaczony jest dla każdego – w Stanach Zjednoczonych,gdzie się narodził, uprawiany jest zarówno przez profesjonalnych sportowców i zawodników, jak i przez osoby w podeszłym wieku. Praca w grupie motywuje, uczy i jednoczy ludzi, dzięki czemu trening przestaje być przykrym obowiązkiem, a staje się niezapomnianą przygodą.

ZOBACZ JAK TRENUJEMY

Przyjdź i przekonaj się

WORKOUT OF THE DAY

Sprawdzaj codziennie

WOD

STARTER

skill: kb swing

#WOD ( G, M)
Teams of 2 ( both in, clap your hands to count your reps)

5 min burpees
2 min rest
4 min air squat
1 min rest
3 min sit ups
30 rest
2 min Bear crawl shuttel (both)
no rest
1 min plank

Beginners 

Unbroken day

# WOD in teams of 3 ( M,G)
6 min max distance ( 2min each person)
1 min rest
5 min air squat ( athlete going with repetition untill he collapsed, than another one)
1 min rest
4 min DU ( no single) -//-
1 min rest
5 min jumping over the rower -//-
1 min rest
6 min plank -//-

CrossFit

gymnastic day

skill: unbroken repetition of pull ups, find your best result.

# WOD ( G)

in 20 minutes complete as many rounds of

15 TTB
1 min plank
3 strict pull ups ( 2 second hold, chin above the bar )
3 wall climbs
2 rope climb

 

 

 

 

 

 

 

LINKI

CrossFit na Świecie

FACEBOOK CROSSFIT 72d

Bądź na bieżąco

Cześć! Od poniedziałku jeszcze więcej godzin dla grupy CrossFit Starter! Rusza grupa o godzinie 16:00, codziennie. Do zobaczenia! ...

21 hours ago

View on Facebook

Są tacy, którzy specjalnie przychodzą na grupę STARTER i nigdzie im się nie spieszy. Są również tacy, którym się spieszy. Nie umiejąc techniki podstawowych ćwiczeń chcą przechodzić do kolejnych grup. Trenerzy przestrzegają przed nadmiernym pośpiechem. Nawet będąc na grupie Beginners, a nie umiejąc dobrze techniki nie dostaniemy dużego ciężaru. Każda grupa ma swój sens i z czasem będziecie bardzo daleko. Cierpliwości. Poniżej zdjęcie z grupy CrossFit oraz dzisiejsze WOD`s. STARTER Skill: kipping + kipping pull ups # WOD ( W,G) complete many as you can of rounds per 10 minutes 15 MCB 20 Mountain climbing ( hands on ball) 15 jump over the ball 1 min rest 8 min emom odd: 7 burpees jump over the ball even: 12 sit-ups BEGINNERS skill: handstand free ( with partner) #WOD ( M,G,W) Time cap 20 min buy in 200 SU than: 5 rounds of 3 rope climb 12 Dl 21 push ups buy out 200 SU CROSSFIT Strenght : find yours 5 RM K&J Kb # WOD ( W,G) 20 min EMOM odd minutes: 7 thrusters @40/30 kg till end jump over the bar even minutes: 10 pull ups till end plank ...

1 day ago

View on Facebook

PRZYDATNE INFORMACJE

Zapamiętaj

GODZINY OTWARCIA

Zaplanuj swój dzień

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota/Niedziela
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
09:00 – 16:00*
* jesteśmy otwarci na Twoje propozycje, zbierz grupę ludzi z którymi chcesz trenować, a dostosujemy się do Was.

MAPKA DOJAZDU

Zlokalizuj nas