CZYM JEST CROSSFIT?

CrossFit to niezwykle skuteczny trening specjalistyczny, stworzony z myślą o ludziach, których znudziła monotonia typowej siłowni. Szereg ćwiczeń wytrzymałościowo-siłowych, wykonywanych z dużą intensywnością ma za zadanie przywrócić naszemu ciału równowagę i zwiększyć sprawność w dziesięciu „obszarach fizycznych”, jakimi są: wydolność krążeniowo-oddechowa, wytrzymałość, siła, gibkość, moc, szybkość, zwinność, równowaga, koordynacja i dokładność.
Wszystkie ruchy wykonywane podczas treningu naturalnie występują w codziennym życiu, wiek i poziom sprawności nie mają tu znaczenia. CrossFit to także grupowa mobilizacja i budowanie silnych więzów wokół wspólnoty ćwiczących. Zajęcia opierają się na różnorodności i pomysłowości grupy – w czas treningu wchodzi bieganie, podnoszenie ciężarów, wiosłowanie, skakanie przez przeszkody i na skakance, ciągnięcie lin, rzucanie piłką lekarską a także pompki czy brzuszki.

CO DAJE CROSSFIT?

Satysfakcja z pracy w grupie i sprawdzanie swoich możliwości na wielu płaszczyznach to tylko wierzchołek góry lodowej – przede wszystkim CrossFit to forma treningu, która przynosi bardzo szybko widoczne efekty. Nacisk kładziony jest nie tylko na wytrzymałość i siłę ale również na elastyczność ciała i kształtowanie smukłej sylwetki. Regularne zajęcia widocznie wspomagają pracę układu krążenia i układu oddechowego. Sam trening nie wymaga żadnych specjalistycznych maszyn, dlatego dużo łatwiej zacząć – wystarczy jedynie motywacja i chęć zmian! Profesjonalny trener zawsze czuwa nad jakością i bezpieczeństwem prowadzonych zajęć. CrossFit odróżnia od innych dyscyplin przede wszystkim to, że jest to trening funkcjonalny, rozwijający ciało w równomiernym stopniu.To w końcu dobra zabawa i lek na wszelkie frustracje czy stresy.

DLA KOGO?

CrossFit w swej prostocie przeznaczony jest dla każdego – w Stanach Zjednoczonych,gdzie się narodził, uprawiany jest zarówno przez profesjonalnych sportowców i zawodników, jak i przez osoby w podeszłym wieku. Praca w grupie motywuje, uczy i jednoczy ludzi, dzięki czemu trening przestaje być przykrym obowiązkiem, a staje się niezapomnianą przygodą.

ZOBACZ JAK TRENUJEMY

Przyjdź i przekonaj się

WORKOUT OF THE DAY

Sprawdzaj codziennie

WOD

STARTER

skill: kb swing

#WOD ( G, M)
Teams of 2 ( both in, clap your hands to count your reps)

5 min burpees
2 min rest
4 min air squat
1 min rest
3 min sit ups
30 rest
2 min Bear crawl shuttel (both)
no rest
1 min plank

Beginners 

Unbroken day

# WOD in teams of 3 ( M,G)
6 min max distance ( 2min each person)
1 min rest
5 min air squat ( athlete going with repetition untill he collapsed, than another one)
1 min rest
4 min DU ( no single) -//-
1 min rest
5 min jumping over the rower -//-
1 min rest
6 min plank -//-

CrossFit

gymnastic day

skill: unbroken repetition of pull ups, find your best result.

# WOD ( G)

in 20 minutes complete as many rounds of

15 TTB
1 min plank
3 strict pull ups ( 2 second hold, chin above the bar )
3 wall climbs
2 rope climb

 

 

 

 

 

 

 

LINKI

CrossFit na Świecie

FACEBOOK CROSSFIT 72d

Bądź na bieżąco

ZAANGAŻOWANIE To od was zależy jak bardzo angażujecie się w to co robicie. To wpływa na efekty jakie osiągacie. Przekłada się to na jakość z jaką to wykonujecie. Jeśli dajecie z siebie wszystko w każdej dziedzinie życia, dużo od niego dostaniecie. Tak, samo jest z treningiem. Przykładanie się zarówno do teorii jak i praktyki przekuje się w sukces. Dziś grupa CrossFit o 8:30 miała TEST teoretyczny z podstawowych pojęć CrossFit. Od tłumaczenia znaczenia takich słów jak sit-ups, push-ups, przez push-jerk, sdhp po rozwinięcie skrótów RM czy AMRAP. Im więcej uzbieranych punktów, tym mniej burpees do wykonania. Wyszło różnie. Jednak zauważalne jest, że Ci, którzy mają najlepszą technikę, wiedzą co robią i jak to się nazywa. Każda grupa zobowiązuje, nie tylko w praktyce, ale również w teorii. Trenerzy dostarczają wam narzędzi, wykorzystajcie je i dajcie z siebie wszystko. MAX EFFORT = MAX RESULTS Rozkład jazdy na dziś: STARTER Skill - power clean 21-15-9 Medicine ball clean Jumping lunges Time cap: 12 min BEGINNERS Skill - power snatch AMRAP 6 min 6 DL 60/40 kg 6 BOX jumps 60 cm AMRAP 6 min 60 SU / 20 DU 6 Burpees over bar CROSSFIT Strenght 3RM push jerk AMRAP 14 min 3-6-9-12-15... Push-press 40/30 kg Max reps KB swing 24/16 kg ...

6 hours ago

View on Facebook

Ogłoszenia parafialne: 1. Od listopada zmieniamy godziny otwarcia w weekendy na 15:00-20:00. 2. W najbliższą sobotę, tj. 1.11 bedzięmy mieli nieczynne. 3. Mamy chwilowe problemy ze stroną, więc wszystkich informacji szukajcie tutaj. Sleep in peace ! ...

20 hours ago

View on Facebook

PRZYDATNE INFORMACJE

Zapamiętaj

GODZINY OTWARCIA

Zaplanuj swój dzień

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota/Niedziela
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
09:00 – 16:00*
* jesteśmy otwarci na Twoje propozycje, zbierz grupę ludzi z którymi chcesz trenować, a dostosujemy się do Was.

MAPKA DOJAZDU

Zlokalizuj nas