CZYM JEST CROSSFIT?

CrossFit to niezwykle skuteczny trening specjalistyczny, stworzony z myślą o ludziach, których znudziła monotonia typowej siłowni. Szereg ćwiczeń wytrzymałościowo-siłowych, wykonywanych z dużą intensywnością ma za zadanie przywrócić naszemu ciału równowagę i zwiększyć sprawność w dziesięciu „obszarach fizycznych”, jakimi są: wydolność krążeniowo-oddechowa, wytrzymałość, siła, gibkość, moc, szybkość, zwinność, równowaga, koordynacja i dokładność.
Wszystkie ruchy wykonywane podczas treningu naturalnie występują w codziennym życiu, wiek i poziom sprawności nie mają tu znaczenia. CrossFit to także grupowa mobilizacja i budowanie silnych więzów wokół wspólnoty ćwiczących. Zajęcia opierają się na różnorodności i pomysłowości grupy – w czas treningu wchodzi bieganie, podnoszenie ciężarów, wiosłowanie, skakanie przez przeszkody i na skakance, ciągnięcie lin, rzucanie piłką lekarską a także pompki czy brzuszki.

CO DAJE CROSSFIT?

Satysfakcja z pracy w grupie i sprawdzanie swoich możliwości na wielu płaszczyznach to tylko wierzchołek góry lodowej – przede wszystkim CrossFit to forma treningu, która przynosi bardzo szybko widoczne efekty. Nacisk kładziony jest nie tylko na wytrzymałość i siłę ale również na elastyczność ciała i kształtowanie smukłej sylwetki. Regularne zajęcia widocznie wspomagają pracę układu krążenia i układu oddechowego. Sam trening nie wymaga żadnych specjalistycznych maszyn, dlatego dużo łatwiej zacząć – wystarczy jedynie motywacja i chęć zmian! Profesjonalny trener zawsze czuwa nad jakością i bezpieczeństwem prowadzonych zajęć. CrossFit odróżnia od innych dyscyplin przede wszystkim to, że jest to trening funkcjonalny, rozwijający ciało w równomiernym stopniu.To w końcu dobra zabawa i lek na wszelkie frustracje czy stresy.

DLA KOGO?

CrossFit w swej prostocie przeznaczony jest dla każdego – w Stanach Zjednoczonych,gdzie się narodził, uprawiany jest zarówno przez profesjonalnych sportowców i zawodników, jak i przez osoby w podeszłym wieku. Praca w grupie motywuje, uczy i jednoczy ludzi, dzięki czemu trening przestaje być przykrym obowiązkiem, a staje się niezapomnianą przygodą.

ZOBACZ JAK TRENUJEMY

Przyjdź i przekonaj się

WORKOUT OF THE DAY

Sprawdzaj codziennie

WOD

STARTER

Skill: push press


#WOD (G)

4RFT:


1 rope climb
15m bear crawl (1GT length)
50 mouitain climbers
15m w podporze tyłem (1GT length)
25 Jumping prisoner squats (1 gt length)

TC:15min

Beginners

Skill: SDHP


#WOD (M,G,W)

For time:


3min indoor cycling (standing climb)
40 mouitain clibers
27 MB Cluster
4min indoor cycling (seated climb)
30 mouitain clambers
18 MB Cluster
5min indoor cycling (seated road)
20 mouitain clambers
9 MB Cluster


TC:18min

CrossFit

Skill: keeping ring dips

#WOD (M,G,W)

For Time


3min indoor cycling (standing climb)
9 KB clean and jerk left hand @ 24/16kg
12 C2B pull-ups
9 KB C&J right hand @ 24/16kg
4min indoor cycling (seated climb)
6 KB C&J LH @ 24/16kg
9 C2B Pull-ups
6 KB C&J RH @ 24/16kg
5min indoor cycling (seated road)
3 KB C&J LH @ 24/16kg
6 C2B Pull-ups
3 KB C&J LH @ 24/16kg


TC:18min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINKI

CrossFit na Świecie

FACEBOOK CROSSFIT 72d

Bądź na bieżąco

Nowość w 72d! Od dziś rusza nowy pakiet zajęć! 72d Burn to elastyczny zestaw trzech uzupełniających się systemów treningowych. Ma on na celu jak najefektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej. Różnorodność wybranych zajęć nie pozwoli na monotonię, a poziom trudności będzie dostosowany do możliwości każdego uczestnika. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z nowymi treningami. Wybierzcie coś dla siebie i do zobaczenia w 72d! http://72d.pl/nowe-zajecia-72d/ ...

19 hours ago

View on Facebook

A Ty jak dużo potu wylewasz na swoim treningu ? Dzisiejsze WOD's na 72d.pl/crossfit ...

2 days ago

View on Facebook

PRZYDATNE INFORMACJE

Zapamiętaj

GODZINY OTWARCIA

Zaplanuj swój dzień

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota/Niedziela
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
09:00 – 16:00*
* jesteśmy otwarci na Twoje propozycje, zbierz grupę ludzi z którymi chcesz trenować, a dostosujemy się do Was.

MAPKA DOJAZDU

Zlokalizuj nas