CZYM JEST CROSSFIT?

CrossFit to niezwykle skuteczny trening specjalistyczny, stworzony z myślą o ludziach, których znudziła monotonia typowej siłowni. Szereg ćwiczeń wytrzymałościowo-siłowych, wykonywanych z dużą intensywnością ma za zadanie przywrócić naszemu ciału równowagę i zwiększyć sprawność w dziesięciu „obszarach fizycznych”, jakimi są: wydolność krążeniowo-oddechowa, wytrzymałość, siła, gibkość, moc, szybkość, zwinność, równowaga, koordynacja i dokładność.
Wszystkie ruchy wykonywane podczas treningu naturalnie występują w codziennym życiu, wiek i poziom sprawności nie mają tu znaczenia. CrossFit to także grupowa mobilizacja i budowanie silnych więzów wokół wspólnoty ćwiczących. Zajęcia opierają się na różnorodności i pomysłowości grupy – w czas treningu wchodzi bieganie, podnoszenie ciężarów, wiosłowanie, skakanie przez przeszkody i na skakance, ciągnięcie lin, rzucanie piłką lekarską a także pompki czy brzuszki.

CO DAJE CROSSFIT?

Satysfakcja z pracy w grupie i sprawdzanie swoich możliwości na wielu płaszczyznach to tylko wierzchołek góry lodowej – przede wszystkim CrossFit to forma treningu, która przynosi bardzo szybko widoczne efekty. Nacisk kładziony jest nie tylko na wytrzymałość i siłę ale również na elastyczność ciała i kształtowanie smukłej sylwetki. Regularne zajęcia widocznie wspomagają pracę układu krążenia i układu oddechowego. Sam trening nie wymaga żadnych specjalistycznych maszyn, dlatego dużo łatwiej zacząć – wystarczy jedynie motywacja i chęć zmian! Profesjonalny trener zawsze czuwa nad jakością i bezpieczeństwem prowadzonych zajęć. CrossFit odróżnia od innych dyscyplin przede wszystkim to, że jest to trening funkcjonalny, rozwijający ciało w równomiernym stopniu.To w końcu dobra zabawa i lek na wszelkie frustracje czy stresy.

DLA KOGO?

CrossFit w swej prostocie przeznaczony jest dla każdego – w Stanach Zjednoczonych,gdzie się narodził, uprawiany jest zarówno przez profesjonalnych sportowców i zawodników, jak i przez osoby w podeszłym wieku. Praca w grupie motywuje, uczy i jednoczy ludzi, dzięki czemu trening przestaje być przykrym obowiązkiem, a staje się niezapomnianą przygodą.

ZOBACZ JAK TRENUJEMY

Przyjdź i przekonaj się

WORKOUT OF THE DAY

Sprawdzaj codziennie

WOD
STARTER

Skill: ohs

Emom 25 min
1st: 150m row till end burpees jump over the rower
2nd: 4 laps till end handstand against the wall
3rd: 12 ohs+ 15 su’s
4th: 30s hollow body + 30s plank
5th: rest

Beginners

Skill: front squat

#wod tc: 15min

4rft
9 thrusters @40/30kg
7 pull ups
21 du’s

3rft
9 power cleans 40/30kg
7 ttb
15 du’s

2rft
9 front squats
7 hspu
9 du’s
3 laps

Crossfit

Back squats with pause ( each repetition)
Build 5 sets of 5. 60/65/70/75/80 %
#wod

7 min amrap
21 du’s
7 ttb
5 squat snatch @50/30 kg
3 burpees over the bar

-1 min rest-

6 min amrap
15 du’s
5 hspu
7 ohs
9 box jumps

-1 min rest-
5 min amrap
9 du’s
7 power snatch
3 b.mu


 

 

 

 

 

 

 

LINKI

CrossFit na Świecie

FACEBOOK CROSSFIT 72d

Bądź na bieżąco

Cześć! Dziś prezentujemy drugi odcinek 72D Academy! W tym filmie zobaczymy jak poprawnie wykonać Lunge, a zaprezentuje to Grzesiek Piekarczyk. Miłego oglądania! ...

View on Facebook

W ubiegłą sobotę odbył się 3. Bieg Swoszowicki, który wspierało 72D. Gratulujemy wszystkim startującym, a przede wszystkim wygranym, którzy niedługo będą u nas trenować. Mamy nadzieję, że za rok współpraca będzie jeszcze owocniejsza. Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia. ...

View on Facebook

PRZYDATNE INFORMACJE

Zapamiętaj

GODZINY OTWARCIA

Zaplanuj swój dzień

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota/Niedziela
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
07:00 – 22:30*
15:00 – 20:00*
* jesteśmy otwarci na Twoje propozycje, zbierz grupę ludzi z którymi chcesz trenować, a dostosujemy się do Was.

MAPKA DOJAZDU

Zlokalizuj nas