Athlete
Bike

Kompleksowy program
przygotowania kolarza

Wiecej informacji:
Jan – 508095196

Hypoint 72D

Pierwsza Komora Hipoksyjna w Polsce.

Przebywanie lub trening w warunkach imitujących powietrze wysokogórskie poprawia wytrzymałość organizmu na poziomie morza jak i we właściwych warunkach górskich, co daje sportowcom realna przewagę nad innymi.

Poprzez adaptację układu krążeniowego, mięśniowego i zmianę właściwości krwi uzyskujemy efekt w postaci poprawy wytrzymałości i wydolności. Na podstawie bezpośrednich badań naukowych wiemy, że poprawa VO2max czy zmian mocy progowej może wynieść aż 10% w relacji do normalnych warunków. Poprawnie zastosowana hipoksja w formie treningu prowadzi do zmian adaptacji mięśni i zmian w mitochondriach, gdzie produkowana jest energia. Usprawnia się zarówno wydolność tlenowa jak i beztlenowa. Dzięki temu zupełnie legalnie zwiększane są możliwości organizmu do wysiłku.

Specjalnie z myślą o kolarzach wyposażyliśmy nasza strefę hipoksji w trenażer Wahoo Kickr Core z rzeczywistym pomiarem mocy oraz specjalistyczne oprogramowanie. Dzięki programowi PerfPRO Studio można dowolnie zaplanować trening na mocy oraz daje możliwość zapisu wszystkich paramentrów przebiegu treningu i ich kontroli podczas jego wykonywania.

Stosując trening hipoksyczny zyskujemy:

Poprawę możliwości organizmu podczas niedotlenienia
Poprawę VO2max i wydolności progowej
Wzrost rezerwy buforowej czyli możliwości intensywnego wysiłku interwałowego
Poprawę ekonomii oddychania
Poprawę restytucji pomiędzy interwałowymi wysiłkami
Pobudzenie metabolizmu i spalania tłuszczy m.in. poprzez zwiększone wydzielanie hormonu wzrostu

Celem programu Athlete 72D jest zwiększenie ogólnej sprawności i siły organizmu. Poprawia on cechy motoryczne i wytrzymałość, które są warunkami koniecznymi do uzyskiwania zadowalających wyników, a wsparcie programu treningami z zakresu CrossFit, TRX czy wybranymi zajęciami ze strefy treningu funkcjonalnego sprawia, że Athlete 72D działa również ogólnorozwojowo. Ogromną zaletą skorzystania z Athlete72D są, oprócz samego treningu, konsultacje z zakresu dietetyki, suplementacji i przygotowania pod konkretne starty w zawodach, na podstawie opracowanego z trenerem kalendarza. Nadzór specjalistów CT72D w połączeniu z planem treningowym, suplementacją oraz regularnymi badaniami wydolnościowymi zapewnią optymalne przygotowanie do startu w każdych zawodach wymagających odpowiedniego przygotowania wytrzymałościowego.

 

Wracasz po dłuższej przerwie?
72d-logo
Kup pakiet
restart
Wybierz!
Wracasz po dłuższej przerwie?
72d-logo
Odbierz 7dni
za darmo
Wypróbuj!